فرمت تهیه پوستر
کلیه شرکت کنندگان که نحوه ارائه  آنها بصورت پوستر اعلام می گردد حتما بایستی به فرمت ارائه شده پوستر مقالات خود را حاضر نمایند

اندازه پوستر بسته به حجم مطالب در ابعاد زیر تهیه گردد:
50 در 70 سانتی متر (عمودی)
70 در 90 سانتی متر (عمودی)

برای گرفتن فرمت پوستر اینجا کلیک فرمایید 


صفحه اصلی > راهنمای نگارش چکیده مقالات
.: راهنمای نگارش چکیده مقالات

  راهنمای نگارش چکیده مقالات

 

برای دريافت فايل PDF اینجا کليک کنيد.

 

1- فقط مقالات پژوهشی (تجربی) بصورت چکیده قابل ارائه می باشند. مقالات ارسالي قبلا در مجلات و همايش­هاي ديگر چاپ یا ارائه نشده باشند. چکیده به زبان فارسی بوده و چکیده انگلیسی الزامی نمی باشد.

2- اسامی نویسندگان بدون عنوان مانند دکتر و ... باشد. مسئول مکاتبات با ستاره * مشخص گردد. در زیر اسامی نویسندگان ایمیل مسئول مکاتبات قید گردد. 

3- آدرس نویسندگان دقیقاً مطابق دانشگاه یا سازمان مربوطه بوده و نیازی به آوردن مدرک یا مقطع تحصیلی نمی­باشد. برای آدرس­های تکراری شماره جداگانه تعریف نشود برای مثال اگر نویسنده چهارم با نویسنده اول دارای آدرس مشترک هستند هردو با شماره 1 مشخص شوند. آدرس دانشگاه آزاد اسلامی بصورت زیر می­باشد:

گروه ...، واحد ....، دانشگاه آزاد اسلامی، شهر، ایران

4- در عنوان، چکیده و کلمات کلیدی تا حد ممکن از کلمات و واحدهای اندازه­ گیری انگلیسی استفاده نشده و معادل فارسی آنها استفاده شود. اسامی علمی گیاهان، جانوران و باکتری­ ها اگر بصورت لاتین آورده می­شوند باید ایتالیک باشند. 

5- متن چکیده از یک صفحه بیشتر نشود و بصورت یک پاراگراف بدون بخش ­بندی (مانند زمینه و هدف و ...) ولی در نوشتن آن به تمام موارد شامل مقدمه، مواد و روش کار، نتایج و بحث و نتیجه­ گیری اشاره شود. در چکیده نباید از منابع استفاده شود.

6- چکیده باید در یک صفحه و در نرم افزارWord  در صفحه ای با حاشیه 3 سانتیمتر از بالا و 2/5 سانتي­متر از پایین و طرفین وفاصله بین سطرها single تايپ گردد. ابتداي هر پاراگراف بدون فرورفتگي باشد.

7- بعد از چکیده باید کلمات کلیدی (حداکثر 6 کلمه) آورده شده و با ویرگول از هم جدا شوند.

8- نوع، اندازه و سبک قلم مورد استفاده در چکیده، بايد به صورت جدول زير باشد:

 

  

نوع قلم

فونت

سبک قلم

عنوان مقاله

B Lotus

16

Bold

اسم نویسندگان

B Lotus

12

Bold

آدرس نویسندگان

B Lotus

11

ایتالیک

*ایمیل مسئول مکاتبات

B Lotus

11

عادی

متن چکیده

B Lotus

12

عادی

کلمات کلیدی

B Lotus

11

عادی

 

خلاصه نگارش چکیده مقاله 

عنوان مقاله
نام و نام خانوادگی نویسندگان 
آدرس نویسندگان 
  *ایمیل مسئول مکاتبات:
چکيده
کلمات
 کليدی